Sıralama seçin
Sıralama :

Voleybol Ayakkabıları (70)

Voleybol Ayakkabıları

Dünya üzerinde çok fazla ilgi gören voleybol, bir takım sporudur ve voleybol ayakkabısı edinilerek oynanmalıdır. Voleybol ayakkabısı fiyatları da çeşitlilik göstermektedir. Voleybol 2 takım halinde oynanır. Bu sporu oynarken en sık yapılan fiziksel hareketler koşma ve zıplamadır. Bunun için de vücudunuzun bütün bölümlerinin oldukça rahat hissetmesi gerekir. Golf, tenis sporlarında olduğu gibi bir takım özel ekipmanlara ihtiyaç duyarsınız. Uygun bir voleybol filesi, voleybol topu ve voleybol ayakkabısına ihtiyaç duyabilirsiniz.  

Voleybol ayakkabıları sizlerin daha rahat voleybol oynayabilmesi için tasarlanmıştır. Genel olarak basketbol ve futbol ayakkabılarından farklı olarak tasarlanmıştır. Profesyonel bir biçimde voleybol oynayabilmek için bu ayakkabıları edinmeniz büyük ölçüde önem taşır. Aksi halde ayak, bacak, sırt gibi önemli fiziksel rahatsızlar yaşayabilirsiniz. 

Bunların yanında voleybol sporuna uygun bir ayakkabı giymemek oyun veriminizi oldukça düşürecektir. Bununla birlikte hobi olarak oynarken de voleybol ayakkabısı edinmek oyunun verimini artırır. Peki, bu önemli ekipmanları seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Voleybol ayakkabısı seçmek sanıldığı kadar zor mu? Bu yazımızda size en doğru tercih yapabilmeniz için yardımcı olmaya çalışacağız. Genel olarak; voleybol ayakkabısı erkek, voleybol ayakkabısı fiyatları, indirimli ve taksitli voleybol ayakkabısı, voleybol ayakkabısı kadın konularına değineceğiz.

Uygun Voleybol Ayakkabısı Seçimi

Bahsettiğimiz üzere voleybol sporuna uygun bir ayakkabı seçmek hem oluşacak dezavantajları önler hem de bu sporu daha da iyi bir biçimde yapmanızı sağlar. Terlikle kayak yapılamayacağı gibi uygun olmayan ekipman ve ayakkabılarla da voleybol oynanmamalıdır. Bu ekipmanları edinmeye karar verdikten sonra dikkat etmeniz gereken birkaç şey vardır. 

Öncelikle kaliteli malzemeler kullanılan bir marka tercih etmelisiniz. Kalitesi düşük malzemelerle yapılan bir ürün tercih ettiğinizde hem verdiğiniz parayı çöpe atmış hem de istediğiniz verimi alamamış olursunuz. Bu yüzden alışverişinize başlamadan önce ilk dikkat etmeniz gereken şey markadır. Daha sonra ayakkabının diğer fiziksel özelliklerini araştırmaya başlayabilirsiniz. Böylece karar verme sürecine geçebilirsiniz.

Uygun ekipmanı seçerken öncelikle ayak numaranıza bakmalısınız. Mizuno voleybol ayakkabısı kadın ve Mizuno voleybol ayakkabısı erkek sizlerin ayak numaralarına göre çeşitlendirilmiştir. Ayrıca, birçok ürünü unisex olup renkleri ve modelleri çeşitlilik göstermektedir.  Voleybol ayakkabıları kullanıcının ayak biçimini almalı ve yumuşak tabanlı olmalıdır. Voleybol sporunda genellikle zıplamalı bir spor olduğu için tabanının yumuşak olması önemlidir. Sizler seçiminizi yaparken tabanının yumuşak olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi bir durumda ayakkabı ayaklarınızı ağrıtır ve istenen verimi alamayabilirsiniz. Biçimi kadar yapıldığı malzeme de oldukça önemlidir. Mizuno, size bu konuda son derece rahatlık sağlar. Çünkü geliştirdiği özel teknolojisi ile ayaklarınız daha ferah ve rahat olmasını sağlar.

Voleybol Ayakkabılarının Fiziksel Özellikleri

Mizuno bünyesindeki voleybol ayakkabılarının renk seçenekleri oldukça fazladır. Siyah, beyaz, gri, mavi, lacivert, turuncu, kırmızı, bordo ve pembe renk seçenekleri vardır. Modellerimiz ‘Wave Lightning, Cyclone Speed, Thunder Blade, Wave Momentum, Wave Luminous, Wave Voltage, Wave Voltage MID, Wave Hurricane’ şeklinde ayrılmaktadır. Biliyorsunuz ki bir voleybol ayakkabısının en önemli özelliği iyi yastıklaması olmasıdır. 

Yastıklama, siz voleybol oynarken zıpladığınızda ve koşarken işinize yarayacaktır. Yastıklama özelliği sayesinde normal bir ayakkabıda olduğundan daha fazla verim alacaksınız ve rahatsız hissetmeyeceksiniz. Bu yüzden, esnek, hafif, yumuşak ve iyi yastıklanabilir olması bir voleybol ayakkabısının en önemli özelliklerindendir. Markamız, size bu konuda gayet yerinde imkanlar sunmaktadır. 

Wave modellerimizin en önemli özelliği ise attığınız her adımda oluşan basıncı ve kuvveti ayak tabanınıza eşit bir biçimde dağıtabilmesidir. Cyclone Speed ise hafifliği ve esnekliği sayesine size hız kazandırır ve daha rahat harekete edebilmenizi sağlar. Thunder Blade modelimiz için geniş tabanı ve iyi kullanılmış yastıklama sistemi ile ayağınızın daha rahat hareket edebilmesini ve normalden daha hızlı zıplayabilmenizi sağlar. 

Voleybol ayakkabısı kadın kategorisindekiler, erkek voleybol ayakkabısına göre daha hafiftir. Çünkü genellikle daha hafif malzemelerden yapılmakta ve kauçuk kısmı daha dardır. Ayakkabılarımızın bedenleri ise İngiltere standartlarına göre kadınlar için C10’dan 5,5’e, erkekler için 6’dan 15’e kadar seçeneklerimiz bulunmaktadır. Avrupa standartlarına göre kadınlar için 27 numaradan 38,5’e, erkekler için 39’dan 52 numaraya kadar değişmektedir. Japonya standartlarına göre kadınlar için 16 santimetreden 24,5’e, erkekler için ise 25’ten 34 santimetreye kadar seçeneklerimiz bulunmaktadır. 

Aynı zamanda voleybol ayakkabısı ve özellikleri cinsiyete göre farklılık gösterebilmekte. Çünkü ayak yapıları ve bedenleri genellikle farklıdır. Peki, kadın ve erkek voleybol ayakkabılarının farkları nelerdir? Gözle görülebilir en büyük fark; voleybol ayakkabısı erkek kategorisi, kadın voleybol ayakkabılarına göre daha geniş olmasıdır. Her ikisinin de üstü sentetik deriden yapılmaktadır.  

Yine de markamızın unisex modelleri de vardır fakat bunların yapıları da ayak numaranızla uyumlu olacak şekildedir. Yani 37 numara voleybol ayakkabısı kadına göre olsa da unisex bir ayakkabı olup ayağınızın enine büyük gelecek şekilde tasarlanmamıştır. Aksine kullanılan malzemeler sayesinde sizin ayağınıza göre oturan bir yapısı vardır.

Voleybol Ayakkabısı Fiyatları

Mizuno voleybol ayakkabısı fiyatları 800 Türk lirası ile 3000 Türk lirası arasında değişmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz modellere, rengine ve cinsiyetine bağlı olarak fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Satış yapan internet sitelerinde ise indirimli ve taksitli voleybol ayakkabısı bulabilirsiniz. Yeni modeller dışında olan modellerde dönem dönem indirim uygulanmaktadır. Yeni modellerimizde ise son teknoloji kullanılmakta ve yastıklama özelliği diğer modellerde de olduğu gibi kullanıcının en uygun kullanabileceği şekilde yansıtılmıştır. 

Mizuno markası olarak alışveriş esnasında ürünleri sepete eklediğinizde, 4 ve üzeri ekleme durumunuzda %15 indirim uygulanmaktadır. Böylelikle indirimli ve taksitli voleybol ayakkabısı alabilirsiniz. Aynı zamanda kargo bedeli fiyata dahildir. Ekstra kargo ücreti alınmaz. Bu ayakkabıların en önemli özelliği ise tamamen vegan olmalarıdır. Ayakkabıların üretim sürecinde hiçbir şekilde hayvansal madde kullanılmamış ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. Birçok kullanıcı ve bizler için çok hassas olan bu duruma saygı gösterilmekte olup sizlerin gönül rahatlığıyla giyebilmesini hedeflemekteyiz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.