Sıralama seçin
Sıralama :

SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRÜNLER (36)

Vegan Spor Ayakkabı

Zorunlu bir ihtiyaç olan ayakkabılar, gündelik yaşantımızda bolca kullandığımız eşyalar arasında yer almaktadır. Kullanılan bu malzemeler, ayakabının kalitesini, ergonomik yapısını ve kullanılabilirlik düzeyini belirlemektedir. Aynı zamanda her ayakkabı türünün farklı malzemelerden imal edildiği göz ardı edilmemelidir. Özellikle spor ayakkabılarda yumuşak malzemeler tercih edildiği gibi var olan bu malzemelerin yapıştırılma tarzı da oldukça önemlidir. Ayakkabının birleşimi için kullanılan yapıştırıcı ürünlerinin bir kısmı hayvanlar aracılığıyla elde edilmektedir. Ayakkabı üretimi için gerek duyulan yapıştırıcı malzemelerin temini için hayvanlardan ihtiyaç duyulmaktadır. Aynı zamanda çoğu ayakkabı firması kullandıkları malzemelerin doğaya ve hayvanlara etkisi hakkında bilgi sahibi değillerdir. Bu bilgi yetersizliği sonucunda doğal ekosistem bozulmakta ve bazı canlıların nesli tükenme eşiğine gelmektedir. Bu anlamda gerek ayakkabı imalatında gerekse insanların kullandığı tüm eşya ve malzemelerde doğa dostu ürünlere ağırlık verilmelidir. Doğa dostu ürünlerin başında gelen vegan spor ayakkabısı modelleri rahat kullanımının yanı sıra doğaya faydalıdır. Bir takım firmaların bilgi yetersizliği sonucu üretmiş oldukları spor ayakkabılar doğaya büyük zarar vermektedir. Bu anlamda Mizuno olarak spor ayakkabılarımızda vegan modellerimiz bulunmaktadır. Vegan ayakkabı seçenekleri sayesinde doğaya faydalı olmaktadır.

Vegan Spor Ayakkabı Modelleri

Son yıllarda çeşidi oldukça artan giyim eşyalarının başında spor ayakkabılar gelmektedir. Spor ayakkabı modelleri her çeşit renk seçeneğine ve modeline sahiptir. İhtiyaç duyulan kriterlere göre şekillenen spor ayakkabılarda doğaya da  dost canlısı yaklaşılmalıdır. Her parçası tamamen bitkisel ve sentetik içeriklerle hazırlanmış vegan spor ayakkabı modelleri, özellikle doğa severleri memnun etmektedir. Gündelik hayatta kullanımı oldukça rahat olması ve ergonomik yapısı itibarıyla dikkatleri toplamaktadır. Kutu ve ambalajlarından ayakkabının taban ve bağcık bölümüne kadar bitkisel ürünler tercih edilmiştir. %100 çevre sağlığına uyumlu olan vegan spor ayakkabı modelleri ilerleyen dönemde daha çok tercih edilecektir. Tüm ayakkabı modellerinde olduğu gibi vegan ayakkabı seçenekleri kullanılan renk seçeneklerine ve tasarımına göre değişiklik göstermektedir.

Renk ve renk tonu seçimi: Vegan spor ayakkabı modelleri dış tasarımının genelini renk seçimi oluşturmaktadır. Kombinlerinizin geneline uyum göstermesi ve gündelik kullanımı rahat olan renkler her daim daha avantajlıdır. Onlarca farklı tipte dizayn edilmiş farklı renklerdeki vegan spor ayakkabı modeli arasından en doğru tercihi yapabilirsiniz. 

Dış Tasarım ve Dizaynı: Tasarım ayakkabının hatlarını belirlemektedir. Bu anlamda spor ayakkabısını hangi ihtiyaçtan dolayı tercih ettiğinize bağlı olarak farklı tasarımlara yönelebilirsiniz. Çoğunlukla koşu gibi sportif faaliyetler için tercih edeceğiniz vegan spor ayakkabılarda bilek üstü ve esnek yapısı tasarımlara odaklanabilirsiniz. Fakat gündelik kullanıma uygun ve uzun mesaili kullanımlarda etkin sonuç almak için bilekten modeller arasında seçim yapabilirsiniz.

İç Kısmı: Vegan ayakkabı modellerinin en belirgin özelliği taban kısmının da bitkisel ve sentetik ürünlerden elde edilmesidir. Ayakkabının iç kısmının dizaynı ayağı tam kavrayacak şekilde tasarıma sahiptir. İlk kullanımda dahi farkı oldukça net bir şekilde anlaşıldığı bu tür ayakkabılar daha hafif ve kullanışlıdır. Bitkisel yollardan üretilmesi ve yapılış malzemelerinde kesinlikle hayvansal ürünlerin kullanmaması hafif olmasına yardımcı olmuştur. Ayakkabının hafif ve rahat oluşu aynı zamanda ilk kullanımda dahi ayağın kıvrımlarına göre şekil alması oldukça hoş bir hissiyattır. Vegan spor ayakkabı markaları da tüm ayakkabı modellerinde bu rahatlıktan yararlanmakta ve ayakkabının kullanışına konfor katmaktadır. 

Bağcıklar: Bitkisel yollardan üretilmiş olan bağcıklar, ayakkabının modeline ve tarzına göre şekil almaktadır. Uzunluğu ve kalınlığı ayakkabı tasarımına tam olarak uyum göstermektedir. Güzel ve hoş tasarımının yanı sıra ergonomik ve şık bir görünüme sahiptir. Aynı zamanda yumuşak yapısı sayesinde ayağı sıkmadığı gibi uzun süreli kullanımlarda da etkili performans göstermektedir.

Kadın Vegan Ayakkabı

Kadın vegan ayakkabı, farklı model ve fiyat seçenekleri ile kullanıcıya sunulmaktadır. Üretim aşamasında hiçbir hayvansal ürün kullanılmadan üretilen bu ayakkabılar aynı zamanda günlük ve spor esnasında kullanımda kullanılan Japon teknolojisi ile rahatlığı da beraberinde getiriyor.

Erkek Vegan Ayakkabı

Erkek vegan ayakkabılar, vegan yaşam tarzına uygunluğu ile birlikte hem günlük kullanımda hem de spor esnasında rahatlık ve konforu beraberinde sunar.

Vegan Ayakkabı Modellerinin Genel Özellikleri:

-Vegan ayakkabı modellerinde kesinlikle hakiki deri kullanılmamaktadır. Hakiki deri statüsünde olan hiçbir ayakkabı modeli kesinlikle vegan ayakkabı modeline dahil edilmemektedir. 

-Vegan ayakkabı modellerinde bitkisel yollardan üretilmiştir. Ayakkabıyı korumak için üretilen kutudan tutun da ayakkabının tüm parçaları hiçbir hayvansal ürünlere başvurmadan bitkisel yollar yardımıyla üretilmiştir.

-Ayakkabıları birleştirmek için kullanılan bazı yapıştırıcılar hayvansal ürünler ile üretilmektedir. Buna karşı olarak tüm vegan spor ayakkabı modellerinde kullanılan yapıştırıcılarda hayvansal yollara başvurulmamıştır. 

-Vegan spor ayakkabılarda kullanılan boyalarında bitkisel yollardan imal edilmesi ve satışı yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda gerek yapıştırıcı da gerekse boyada bitkisel ve sentetik ürünlerin kullanıldığı ile ilgili belge olması şarttır. 

-Spor ayakkabı kumaştan üretilse dahi dil kısmı deri ise bu tür ayakkabılarda vegan olma özelliğini yitirmektedir.

-Ayakkabının sadece dış tasarımı değil iç tasarımında kullanılan malzemelerde önemlidir. Bu anlamda ayakkabı içerisinde yün, kürk astar ve buna benzer ürün kullanımları vegan olma özelliğini kaybettirmektedir.

Vegan spor ayakkabılarının ne denli aşamalardan geçilerek üretildiği ve titiz bir üretim aşaması olduğunu anlaşılmaktadır. Her aşaması özel olarak kontrol edilmekte ve hayvansal  yollardan meydana gelen hiçbir ürüne yer verilmemektedir. Bu yüzden vegan ayakkabı fiyatları piyasada bulunan ve hayvansal yollardan yardım alınan spor ayakkabılarından farklıdır. Yapılış aşamasının daha zahmetli olması elbetteki fiyatları da beraberinde etkilemektedir. Bitkisel yollardan üretilen ayakkabıların hayvanlara zarar vermemesi doğa severlerin ilgi alanına girmektedir. Geleceğimiz olan doğayı insan ihtiyaçları yüzünden kirletmemek için vegan spor ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.