Sıralama seçin
Sıralama :

Koşu / Yürüyüş Tekstil (286)

Koşu ve Yürüyüş Kıyafetleri

Koşu ve yürüyüş yapmak çoğu kişinin düzenli günlük spor aktivitelerinden biridir. Koşu ve yürüyüş aktivitelerini yaparken giydiğimiz kıyafetlerin de uygun olması gerekir. Gündelik kıyafetler ile koşu veya yürüyüş yapmak rahat değildir. Koşmaya ve yürümeye uygun olan kıyafetler giymek sporun daha keyifli olmasını sağlar ve size rahatça hareket kabiliyeti sağlar. Kadın ve erkekler için üretilen farklı koşu ve yürüyüş kıyafet çeşitleri bulunmaktadır. Sürekli aktivite halinde olmak terlemeye neden olur. Eğer üzerinizdeki kıyafetler nefes almayan cinste kumaşlardan yapılmış ise bu derinizin tahriş olmasına da neden olacaktır. Bu nedenle spor yaparken uygun kıyafetleri tercih etmeniz daha verimli olmanız için önemlidir.

Koşu Kıyafetleri

Koşu yaparken vücut belli bir tempoda hareket halindedir. Koşu yaparken kullandığınız kıyafetlerin hareketlerinize engel olmaması gerekir. Koşu kıyafetleri seçerken dikkatli olmalısınız; sıcak havalarda serin, soğuk havalarda ise sıcak tutması gerekmektedir. 

Erkek Koşu Kıyafetleri

Erkek koşu kıyafetlerinde rahatlık ön plandadır. Tişört, eşofman altı, tayt, şort, sweatshirt ve rüzgarlıklar koşu için uygun kıyafetlerdir. Bu kıyafetleri alırken çok fazla dar ve üste yapışan ürünler yerine rahat hareket etmenizi sağlayacak ürün çeşitlerini tercih etmenizi öneririz. Bu tarz koşu kıyafetlerini gün içerisinde de kullanabilirsiniz. Erkek koşu eşofmanı ve erkek koşu şortları en çok tercih edilen koşu kıyafetleridir. 

Kadın Koşu Kıyafetleri

Kadın koşu kıyafetlerinde seçenek oldukça fazladır. Her bir koşu kıyafeti parçasının farklı çeşitleri, renkleri ve desenleri bulunmaktadır. Kadın koşu kıyafetleri sporcu sütyenleri, şortlar, taytlar, tişörtler, çoraplar, eşofman takımları, sweatshirtler, rüzgarlıklar gibi ürünlerden oluşmaktadır. Yaz aylarında daha çok büstiyer şeklinde olan sporcu sütyenlerini tayt ve şortlar ile kombin yapıp rahat bir koşu deneyimi yaşamak mümkündür. Kış aylarında ise kat kat giyinmek konforu bozacağı için sıcak tutan, rüzgarı ve yağmuru geçirmeyen kıyafetleri seçmek gerekir. Rüzgar ve yağmuru geçirmeyen kıyafetler sizi koşu yaparken rahat hissettirecektir. Ayrıca kıyafetlerin ıslanması sizi hem hasta edecek hem de istediğiniz verimi almanızı engelleyecektir. Bu nedenle kıyafet seçimi yaparken mevsim kavramını göz önünde bulundurup tam koruma sağlayan kıyafetleri seçmenizi öneririz.

Yürüyüş Kıyafetleri

Yürüyüş kıyafetlerini seçerken yürüyüş yapacağınız alanı dikkate almalısınız. Örneğin doğa yürüyüşleri yapacaksanız kullanacağınız kıyafetlerin dayanıklı olması gerekir. Orman gibi alanlarda yapılan yürüyüşlerde kıyafetlerin deforme olması daha kolaydır. Bu nedenle kıyafetlerin kaliteli ve nefes alan kumaşlardan yapılmış olması gerekir. Özellikle de kış aylarında yürüyüş yapıyorsanız yaptığınız aktiviteyi keyifli bir hale getirmek için uygun kıyafetler giymeniz gerekmektedir. Kış aylarında soğuktan ve kötü havadan korunmak için genelde kat kat giyiniriz. Kat kat giyinmek yerine rüzgara, soğuğa ve yağmura dayanıklı yürüyüş kıyafetlerini tercih etmeniz daha konforlu hissetmenize yardımcı olabilir. Genellikle bu tarz kıyafetlerin dereceleri vardır. Bu dereceler rüzgar, soğuk ve yağmura karşı kıyafetin ne kadar dayanıklı olduğunu göstermektedir.

Yürüyüş kıyafet çeşitlerinde yer alan ürün grupları tayt, eşofman altı ve üstü, sweatshirt, tişört, şort, rüzgarlıktır. Bu ürünlerin marka ve modele göre çeşitli şekillerde üretimi yapılır. Yürüyüş ve koşu kıyafetleri de her sezon modaya uygun olarak şekillenebilmektedir. Çoğu ürün grubu standart bir yapı ve tarzda olsa da özellikle eşofman takımlarında modaya uygun renkler görmek kaçınılmazdır. Siz de yürüyüş ve koşu kıyafetleri alırken hem modaya uygun hem de konforlu olmalarına dikkat edebilirsiniz.

Yürürken giyebileceğiniz kıyafetlerin ve özellikle koşu kıyafetlerinin yapılan aktiviteye göre özel üretim olması gerekmektedir. Çoğu insan günlük birr tişört yada şort kullansa da bu doğru değildir. Spora ve sporculara verdiği destek ile her zaman bir adım önce olan Mizuno, kullandığı son teknolojiler ile bu desteğini sürdürmeye devam ediyor.

Mizuno Koşu Kıyafetlerinde Kullanılan Teknolojiler

MIZUNO BREATH THERMO

SOĞUĞU YEN
Breath Thermo teknolojisine sahip performans ürünleri soğuk hava koşullarını yenmek için tasarlanmıştır.
Bu eşsiz teknoloji, vücut ısısını yakalar ve vücuda geri gönderir. Vücudu sıcak tutmanın yanında nefes almasını da sağlar.

SICAK KAL
Breath Thermo lifleri, vücutta buharlaşan molekülleri yakalayıp mikro salınım ile ısı üretip termal enerjiye dönüştürerek diğer kumaşlara göre daha sıcak tutar.

KURU KAL
Yüksek emicilik, fazla nemi vücuttan uzak tutar. Breath Thermo kumaşta emilen nem çabucak kurur, bu da terlemeden sonra üşümeyi önler.

DEODORANT
Breath Thermo üç ana faktörü emerek daha uzun süre kokunun giderilmesine yardımcı olur.

MIZUNO DRYLITE

Vücuttaki fazla nemi çekerek en iyi performans için konforlu ve kuru bir mikro iklim oluşturan özel bir kumaş teknolojisidir.

MIZUNO SOLAR CUT

Güneşten gelen UV ışınlarının vücut ile temasını engelleyerek, sporcuyu güneşin yakıcı etkilerinden korurken aynı zamanda daha ılıman bir seyir sağlar.

Koşu ve Yürüyüş Kıyafeti Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Koşu ve yürüyüş kıyafeti alırken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bu noktaları dikkate alıp seçim yaptığınızda hem uzun ömürlü hem de konforlu kıyafetlere sahip olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gerekenler;

  • Kıyafetin mevsimine uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir. Kış aylarında sıcak tutan, yaz aylarında ise terletmeyen ve serin tutan kıyafetler seçilmelidir.
  • Kış aylarında giyilecek olan kıyafetlerin ısı yalıtımı yapması gerekir. Ayrıca rüzgar ve yağmura karşı da dayanıklı olması gerekmektedir. Rüzgar ve yağmuru geçirmeyen özel kumaştan yapılan kıyafetler doğru tercihler olacaktır.Kış aylarında spor kıyafetlerinizin yanı sıra aksesuar seçiminde de dikkatli olmanız gerekir.
  • Bere, boyunluk, eldiven ve çoraplarınızın tarzınıza uygun olması gerekir. Ayrıca bu ürünlerin sizi koruması da önemlidir.Yaz aylarında kullanılacak olan kıyafetlerin terletmemesi en önemli konudur. Terlemeyi engelleyen özel kumaşlardan yapılan kıyafetler siz hareket halindeyken konforunuzu sağlayacaktır.
  • Kumaşlar uygun değil ise hareket halindeyken terlemenin yanı sıra pişik, alerji gibi cilt sorunları da ortaya çıkabilmektedir.

Koşu ve Yürüyüş Kıyafeti Fiyatları

Koşu ve yürüyüş kıyafeti fiyatları oldukça değişkendir. Her ürün çeşidinin kendine ait fiyat skalası mevcuttur. Mizunotr.com sitemizde koşu ve yürüyüş yaparken sizi rahat ettirecek kaliteli ve uygun fiyatlı kıyafetleri kolayca bulabilirsiniz. Filtreleme alanında yer alan seçenekleri kullanıp aradığınız ürün grubunu kolayca görüntüleyebilir ve ürünlere zaman kaybetmeden ulaşıp güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz dayanıklı ve kaliteli kumaşlardan yapılan, modaya uygun kıyafetleri indirimli fiyatlar ile satın alabilirsiniz. Sitemizde yer alan ürünlere ait aklınıza takılan herhangi bir konu, stok veya kargo hakkında bilgi almak için bize iletişim kısmında yer alan bilgilerden kolayca ulaşabilirsiniz. Alanında uzman olan satış ve müşteri danışmanlarımız sizlere her konuda hızlı bir şekilde yardımcı olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.