Sıralama seçin
Sıralama :

Kadın Voleybol Ayakkabıları (51)

Birbirinden Şık ve Konforlu Kadın Voleybol Ayakkabısı Modelleri

Kadın voleybol ayakkabısı, amatör veya profesyonel klasmanlarda voleybol sporuyla uğraşan kadınlar tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Maçlarda veya antrenmanlarda kullanılmak için özel olarak tasarlanan bu ayakkabılar, kadın sporcuların daha iyi performans sergilemesine büyük ölçüde katkı sağlamaktadır.

Mizuno olarak voleybol için özel gereksinimleri ve teknolojiyi yakından takip etmekte ve performansı en iyi şekilde arttıracak ayakkabı modellerini sizlere sunmayı hedeflemekteyiz.

Güçlü bir servis veya iyi bir manşet atarken kollarınız kadar ayaklarınızın da bedeninize gerekli desteği veriyor olması gerekmektedir. Sporcular, ekipmanlarına ve ayakkabılarına güvendiklerinde çıktıkları maçlarda daha iyi performanslar sergilemektedir.

Kadın voleybol ayakkabı modelleri, seviye fark etmeksizin bütün sporcuların sahada varlık gösterebilmesine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra kadın voleybol ayakkabıları arasında doğru tercihler yapılması, sporcuların motivasyonlarını da olumlu yönde etkilemektedir.

Maçlarda Performansınızı Arttıracak Kadın Voleybol Ayakkabı Tasarımları

Voleybol sporunun şartları dolayısıyla kadın voleybol ayakkabı tasarımları arasında, tercih edeceğiniz ayakkabının yeteri kadar dayanıklı olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. İşte voleybol ayakkabı tasarımlarında aranması gereken özellikler:

  • Seçeceğiniz ayakkabı modelinin, performansınızı arttırabilmesi adına yer tutuşunun sağlam olmasına önem göstermelisiniz.
  • Voleybol; hareket skalası geniş bir spor dalı olması sebebiyle, sporcuların tam performans sergileyebilmeleri adına ayakkabıların esnek materyallerden yapılması gerekmektedir.
  • Maç öncesinde sporcular, ısınabilmek için birtakım egzersizler yapmaktadır. Seçeceğiniz voleybol ayakkabılarının bu egzersizler esnasında da gerekli konforlu sağlayabilecek yapıda olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir
  • Kadınların voleybol oynarken kullanacakları ayakkabıların fit olması ve ayağa tam anlamıyla oturması; uzmanlar tarafından önerilmektedir. Bol formdaki ayakkabıların; bilek burkulması ve sürtünme sebebiyle oluşabilecek tahrişlere yol açmasından dolayı tercih edilmemesi gerekmektedir.
  • Voleybol oynayan sporcuların maç ve antrenman esnasında yoğun efor sarf ediyor olmaları sebebiyle, kendilerini konforlu hissetmeleri adına; ayakkabının nem ve transfer dengesini koruyabiliyor olması büyük önem taşımaktadır.

 

Voleybol Ayakkabılarının Dış Taban Özellikleri Nelerdir?

Kadın voleybol ayakkabısı dış taban yapısı, antrenman veya maç esnasında öncelikle ayak sağlığını garanti altına almayı hedeflemektedir.

Ayakkabı seçiminde titiz davranarak doğru seçimler yapan sporcular, kaymaz taban voleybol ayakkabıları sayesinde yere daha sağlam basmakta böylelikle; olası kayma ve düşme ihtimalini de ortadan kaldırmaktadır.

Darbe emici orta tabanlar; sıçrama ve koşma gibi ani hareketler esnasında yerden yansıyacak şok etkisini büyük ölçüde absorbe etmekte ve sakatlanma olasılığını önemli ölçüde azaltmaktadır.

Voleybol Ayakkabısı Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Voleybol ayakkabısı temizliği için dikkat edilmesi gereken faktörleri şu şekilde sıralamak mümkün:

  • Ayakkabılarınızı sıcak su yardımıyla mümkünse elde temizlemelisiniz.
  • Ayakkabılarınızız çamurlu olması halinde yıkama esnasında sabun kullanmalısınız.
  • Temizlik esnasında ayakkabınızın orta tabanını çıkarabiliyorsanız ayrı ayrı yıkamalısınız.
  • Ayakkabınızı yıkarken orta sertlikte bir fırça kullanmanız lekeleri daha kolay çıkarmanız konusunda yardımcı olacaktır.
  • Ayakkabılarınızı temizledikten veya yıkadıktan sonra bir bez yardımıyla iç kısmında biriken fazla suyun emilmesini sağlamalısınız.

Kalite ve Konforu Bir Arada Sunan Kadın Voleybol Ayakkabısı Fiyatları

Kadın voleybol ayakkabısı fiyatları, tasarımlara ve teknik özelliklere göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayakkabının tabanında kullanılan malzemeler, sezonun trend modelleri, taban yapısı ve ayakkabının sunduğu özel destekler gibi faktörler fiyat konusunda değişkenlik oluşturabilmektedir.

Voleybol kadın ayakkabısı çeşitleri arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız, fiyat kıyası noktasında satın alacağınız ayakkabının özelliklerini titizlikle değerlendirmeli, tarzınızı ve zevklerinizi göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız.

Voleybol ayakkabınızda olmasını istediğiniz özelliklere karar verip, sizin için en uygun seçenekleri belirledikten sonra yine sizin için uygun fiyatlar arasında tercih yapmanız mümkündür.

Ayrıca dönemsel olarak uygulanan indirimleri takip etmek, bütçenizi aşan ancak size uygun olduğunu düşündüğünüz ayakkabı modeline sahip olmanıza da yardımcı olacaktır.

Kadın voleybol ayakkabı modelleri arasında seçim yapmakta zorlanıyor ve karar veremiyorsanız doğru adreste olduğunuzu söylemek mümkün. Mizunotr.com’u ziyaret ederek tüm modelleri inceleyebilir ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.