Sıralama seçin
Sıralama :

Tenis Ayakkabıları (21)

Tenis Ayakkabı

Tenis ayakkabı, hız, çeviklik ve dayanıklılık gerektiren tenis sporunda kullanılan ayakkabılardır. Doğru tenis ayakkabısı seçimi, oyununuzun performansını önemli ölçüde etkileyebilir. Bundan dolayı seçim yaparken rahat hareket etmenizi sağlayan ürünleri seçmeniz önerilir.

Tenis ayakkabısı nasıl olmalı derseniz öncelikle ayakkabıların neden özel bir öneme sahip olduğunu anlamak gerekir. Bilindiği üzere tenis, sürekli hareket ve ani yön değişiklikleriyle karakterize olan bir spordur. 

Bu noktada ayaklarınıza sağlam destek ve yeterli koruma sağlayan ayakkabılara ihtiyacınız vardır. Tenis kadın ve erkek ayakkabıları da genellikle daha sert tabanlar, güçlendirilmiş burun kısımları ve ekstra yastıklama ile donatılmıştır.

Doğru tenis spor ayakkabıları seçerken oyun tarzınızı ve kort tipini göz önünde bulundurmalısınız. Hızlı ve atik bir oyuncuysanız hafif ve çevik ayakkabılara yönelmelisiniz. Güç ve dayanıklılığa önem veren oyuncular ise daha destekleyici ve sağlam yapıya sahip ayakkabıları tercih etmelidir. 

Kort tipi de önemlidir; toprak kortlar için tasarlanmış tenis ayakkabısı erkek, sert ve çim kortlarda kullanılanlardan farklı özelliklere sahip olabilir.

Ayağınızın şekli ve genişliği, doğru tenis ayakkabısı seçiminde önemli bir rol oynayan unsurlar arasındadır. Tenis ayakkabısı kadın, ayağı sıkmaması ve esnek olması gibi özelliklerine sahip olmalıdır. Bununla birlikte ayakkabıları denemeden önce ayağınızın ölçülerini almanız ve uygun boyutlarda ayakkabılar denemeniz fayda sağlar.

Tenis Ayakkabı Modelleri: Performansınızı Artıran Ürünler

Tenis ayakkabı modelleri, oyunundaki başarınızın önemli bir bölümüdür. Yani doğru tenis ayakkabısı seçimine bağlı olarak başarınızı artırabilirsiniz. Ayaklarınıza uyum sağlayan ve konforlu bir deneyim sunan tenis ayakkabıları, performansınızı direkt etkiler.

İşte popüler, en yeni tenis ayakkabısı modelleri ve bu sunduğu avantajlar:

Wave Exceed Light Kadın Tenis Ayakkabısı

Hafiflik ve konforu ön planda tutan Wave Exceed Light, kadın tenis ayakkabısının seçimi oyuncular için önemlidir. Yastıklama ve destek sunan özel taban yapısı sayesinde zeminle uyumu sağlar. Nefes alabilen üst kısım ve esnek dış tabanı ile hareket özgürlüğü sunar. 

Beden tablosunu inceleyerek kendinize uygun seçimi yapabilirsiniz. Kadın tenis ayakkabı fiyat, modelleri sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Breakshot 4 AC Erkek Tenis Ayakkabısı Modelleri

Breakshot 4 AC, yeni başlayacak erkek tenis oyuncularına hız ve dayanıklılık sunar. Gelişmiş çekiş ve dengesiyle öne çıkan erkek tenis ayakkabıları, zorlu kort koşullarında bile üstün performans sağlar. Hava akışı sunan teknolojileriyle rahat bir oyun vadeder. Siyah ve mavi renkleri mevcuttur. 

Wave Exceed Tour 5 AC Tenis Ayakkabı Modeli Bayan

Wave Exceed Tour 5 AC, kadın tenis ayakkabı oyuncular için üst düzey destek verir. Yüksek enerji geri dönüşü ve maksimum konfor sağlayan özel taban yapısıyla ön plana çıkar. Nefes alabilen kumaşı ve güçlendirilmiş dış tabanı ile dayanıklılığı ve kabiliyetlerinizi artırır.

Ürün teknolojileri gereği ileri düzey oyuncuların kullanabileceği bir üründür. Her adımda konforlu olmanızı sağlayan ayakkabının çeşitli renkleri, özellikleri arasında yer alır. Hem tarz hem de rahat bir spor deneyimi yaşamak için kadın tenis ayakkabı modelleri yakından inceleyebilir, ayakkabı tercihinde bulunabilirsiniz.

Tenis Ayakkabı Fiyatları

Tenis ayakkabı fiyatları hakkında bilgi sahibi olarak doğru ekipmanları edinebilirsiniz. Bu fiyatlar; marka, model ve özelliklere göre önemli ölçüde değişkenlik gösterebilir. Üst düzey markaların profesyonel oyuncular için ürettiği modeller, üstün bir performans sunar. Kategoride yer alan fiyatlar 1749 TL - 4699 TL gibi bir aralıktadır.

Tenis sporuna gönül vermiş her oyuncunun ihtiyaçlarına hitap eden Mizuno, kadın ve erkek oyuncular için yüksek teknolojiye sahip, ani hareketleri düşünerek üretilmiş tenis ayakkabısı fiyatları sunuyor. 

Mizuno’dan yenilikçi tasarımları ve kalitesi ile ön plana çıkan tenis ayakkabılarına uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Kategorimize göz gezdirerek istediğiniz ürünü seçebilirsiniz. 

En iyi tenis ayakkabısı seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Tenis ayakkabısı seçerken bazı faktörlere dikkat etmeniz fayda sağlar. Ayakkabının uyumu, destek ve dayanıklılığı, zemin uyumu, ağırlığı ve nefes alabilirliği gibi unsurlar önemlidir. Ek olarak ayakkabıyı deneyerek veya ölçü tablosunu inceleyerek tenis ayakkabısı satın alabilirsiniz.

Hangi zeminler için farklı tenis ayakkabı modelleri kullanılmalı?

Tenis ayakkabıları, kort zeminine göre özel olarak farklı taban yapılarına sahiptir. Kil kortlar için yumuşak ve düz tabanlı ürünler uygundur. Sert kort için dayanıklı ve desenli tabanlı, çim kortlar için ise kauçuk benzeri dış tabanlara sahip olan özel ayakkabılar ayakkabılar tercih edilmelidir.

Tenis ayakkabıları ne sıklıkla değiştirmeliyim?

Tenis spor ayakkabı ne sıklıkta değiştirileceği; oynama sıklığına, zemine ve ayakkabının dayanıklılığına bağlıdır. Genellikle ortalama bir oyuncu için 6-12 ayda bir ayakkabı yenilemesi önerilir. Ayakkabının tabanı aşındığında veya destek sağlamadığında değiştirilmesi size yardımcı olur.

Tenis ayakkabı bakımı nasıl yapılmalıdır?

Tenis ayakkabılarınızın ömrünü uzatmak için ayakkabıları kuru ve serin bir ortamda saklamalısınız. Islak veya nemli ayakkabıları hava alabilecek bir ortamda kurutmaya dikkat etmelisiniz. Ayakkabıları çamaşır makinesinde değil, elde yıkayarak temizlemelisiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.