HAKKIMIZDA

Rihachi Mizuno tarafından 1906 yılında Japonya’nın Osaka kentinde açılan spor mağazasıyla faaliyetine başladı. Başlangıçta ana spor malzemelerinin üretimini ve satışını yapan Rihachi Mizuno kişisel ilgisinin de etkisiyle beyzbol ekipmanları üretmeye başladı.  Daha sonra oğlu Kenjiro Mizuno’nun yönlendirmesiyle Golf ekipmanları ile futbol ve koşu ayakkabısı üretimi devreye girdi. Kurulduğu günden bugüne “Biz sadece sporu sevmiyoruz onu yaşıyoruz” felsefesi ile hareket eden Mizuno;  1985 yılında ise ayakkabı sektöründe devrim kabul edilen Wave Teknolojisini icat etti.

Dünyanın en büyük spor ekipmanları üreticilerinden olan Mizuno, faaliyetlerine başladığı ilk günden bu yana oluşturduğu kalite standartlarından asla taviz vermeden yolculuğuna bugünde devam ediyor. Koşudan futbola, voleyboldan hentbola farklı branşların ihtiyacı olan spor ekipman ihtiyaçlarını karşılayan Mizuno, AR-GE departmanı sayesinde branş ya da koşul fark etmeden sporcunun performansını hep bir adım daha öteye taşıyan ürünler üretiyor.

Şirket merkezi Japonya’nın Osaka kentinde bulunan Mizuno bugün 6.000 den fazla çalışanı ile dünyanın 100’den fazla ülkesinde distribütör veya yetkili satıcıları aracılığıyla ürünlerini sporcuların hizmetine sunuyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.